Wróć do spisu artykułów


Adres nieruchomości

W świadomości pośredników  i ich Klientów pośrednik to ktoś, kto zna adres nieruchomości.  I z tym się wszyscy zgadzają. Ma. Jak krzesło, kawę, biurko, ma też adres nieruchomości powierzonej do zbycia. Ma, bo nie może go nie mieć, skoro pośredniczy w zbyciu nieruchomości. Robi się znacznie gorzej, gdy uświadomimy sobie, że w świadomości pośredników -  a  także niestety ich Klientów - panue przekonanie, że to właśnie ów adres wyróżnia pośrednika od reszty usługodawców świata i za niego ( ?! ) trzeba mu płacić.

W istneijącym stanie podświadomości, ukutej codzienności, medialnej reklamie  - pośrednikowi rzekomo płaci się za adres. Nic więc dziwnego, że skoro panuje taki mit, to istnieje przeświadczenie o wygórowanej zapłacie za adres od pośrednika. 

Czy to prawda ?

Czy tak powinno być ?

Kto sprawił, że panuje taki pogląd ?
                        
Absolutnie się z tym NIE ZGADZAM i stanowczo wobec ukutemu niestety przez samych ,, pośredników ,, zwyczajowi protestuję !

Nie po to uzyskanie tego zawodu wymagał uzyskania licencji zawodowej,  by móc handlować adresem! Przecież mogłaby to robić najgłupsza maszyna, z której  - po zapisaniu czego szukamy i po wrzuceniu kilku monet wyskakiwałyby adres. Nie po to wprowadziłam na polski rynek tzw. oferty bezpośrednie, które pokazują precyzyjnie lokalizację bez potrzeby odwiedzania pośrednika, by korzystano z tego karykaturalnie, by dla wielu pośredników oferta bezpośrednia umożliwiała im uzyskanie wynagrodzenia od 2 stron transakcji !

Zwyczaj, że pośrednik to handlarz adresami  - już jednak pokutuje. Niestetey także zwyczaj, że oferta bezpośrednia to taka, gdzie pośrednik wyłudza wynagrodzenie od dwóch stron transakcji, bo jest ono zawarte w jej cenie. Dlatego czas najwyższy zwyczaj ów zmienić. Kto zacznie ?  Zapraszam na 
www.nga.pl Tu pośrednicy podają adresy nieruchomości, tu pokazują gdzie jaka jest jest lokalizacja tej nieruchomości którą chcą zbyć, ale to oni wiedzą  - JAK to zrobić.
Właśnie dlatego dano im kiedyś licencję zawodową, nie dlatego, że mają adresy nieruchomości. Wszakże pośrednicy w obrocie nieruchomościami to profesjonaliści, a wszystko co robi profesjonalista, powinno gwarantować jakość. W tym temacie za rzadko się mówi, że ryzyko kogoś, kto z usług pośrednika nie skorzysta - może zbyt duże, bolesne i zbyt wiele go kosztować. Gwarancja jakości w usłudze pośrednictwa w obrocie nieruchomościami powinna być nie tylko ustawowo określoną, lecz powszechnie stosowaną.

Zapraszam do korzystania z usług pośrednictwa w obrocie nieruchomościami firm, które nie zatajają adresów nieruchomości.
Adresy nie stanowią podstawy ich pracy, fundamentów ich jestestwa, nie są tajemnicą firmy, ani jej Klienta - pośrednikowi w obrocie nieruchomościami płaci się w firmie obrotu nieruchomościami za wykonanie czynności dotyczących pośrednictwa w obrocie nieruchomościami, a coraz częściej  - pośrednikowi płaci drugi pośrednik, a nie kupujący.

Na
www.nga.pl  - pokazane są nieruchomości, które wskazują lokalizację, wtedy kupujący nie musi zawierać umowy, ani do ceny nieruchomości doliczać wynagrodzenia dla pośrednika, bo jest już ujęte w cenie nieruchomości. Mało tego - za reprezentowanie kupującego zapłaci pośrednikowi firma drugiego pośrednika - reprezentującego sprzedającego.
Na
www.nga.pl znajdują się sprawdzone przez pośedników nieruchomości, także takie, gdzie pośrednik gwarantuje wynagrodzenie pośrednikowi za reprezentowanie nabywcy także wtedy, gdy nie wskazuje lokalizacji prezentowanej nieruchomości.


Mocno zbulwersowana i zniesmaczona 
złym wykorzystywaniem tego co dobre

Urszula Czyż - Wysokińska lic. zaw. 1751

ula.czyz77@gmail.com