Wróć do spisu artykułów

Autoryzowana sugestia
                
,, Nazwać jakiś przedmiot, znaczy odebrać trzy czwarte przyjemności poetyckiej,
która polega na stopniowym odgadywaniu; zasugerować - to dopiero ideał. ,,
Stephane Mallarme (1842 - 1898)

                 Nazwać, opisać ofertę posiadaną przez firmę, powinien umieć każdy pośrednik w obrocie nieruchomościami, któremu Klient powierzył jej sprzedaż, czy wynajem. To jego powinność.

Sugerować, czym mogłaby owa nieruchomość zostać - to  znacznie wyższy stopień wtajemniczenia, niestety niebywale rzadko stosowany w naszej branży. To według Stephena Mallarme - ideał. Jest jednak możliwy. Potrzeba do jego realizacji najpierw autoryzowanego opisu nieruchomości, a potem również autoryzowanej sugestii - czym mogłaby być.

Jeśli przyjmiemy założenie, że  pośrednik posiadł wiedzę, że autoryzacja jest konieczna, czyli zaakceptowanie przez właściciela nieruchomości tego opisu który on przygotuje, oraz założymy, że niezbędna jest sztuka (!) sugerowania, i jej stosowanie na co dzień,  w takim razie wiedzieć też powinniśmy, że robią to wyłącznie najlepsi pośrednicy w obrocie nieruchomościami! To Oni dobrze sprzedają, to do nich przychodzą dzisiaj, i przyjdą jutro Klienci.

To Ci pośrednicy w obrocie nieruchomościami nie zmienili zawodu po raz kolejny, bo wiedzą co i jak powinni robić, by wykonywany zawód nie sprawił im zawodu.
Wiedzą, że kiedy nie umieją doskonale rzeczy nazwać, nie osiągną ani celu, ani satysfakcji.
Wiedzą, że mogą być najlepszymi pośrednikami w obrocie nieruchomościami tylko wtedy, jeśli w wykonywanych czynnościach mających służyć zbyciu nieruchomości wprowadzą i uruchomią sztukę sugestii.

Najlepsi pośrednicy to wiedzą  i wykorzystują, dlatego są najlepszymi.

Robią to bez hałasu, bo wiedzą, że ,,Puste naczynia robią najwięcej hałasu.,, William Shakespeare, 1564 - 1616.

To oni dobrze sprzedają nieruchomości, to do nich przychodzą dzisiaj, oraz przyjdą jutro Klienci.

                                                                                                Zwolenniczka autoryzowanej sugestii 

 

Urszula Czyż - Wysokińska  lic. zaw. 1751
ula.czyz77@gmail.com