Wróć do spisu artykułów

 

Czy tani pośrednik oznacza optymalny ?


Po ustawie deregulacyjnej z dnia 13 czerwca  2013 roku zmieniającej ustawę z dnia 21 sierpnia 1997 roku coraz szybciej wzrasta liczba osób, którym zawód pośrednika sprawia zawód. Na dodatek powstało internetowe biuro nieruchomości http://twojtaniposrednik.pl/  gdzie za 1799 zł do 2498 zł, niezależne od ceny sprzedaży nieruchomości można być obsłużonym przez licencjonowanego pośrednika, otrzymać od niego opis nieruchomości, rozkład pomieszczeń, dokumentację fotograficzną, pomoc w przygotowaniu dokumentów do sprzedaży, a nieruchomość zostanie zaprezentowana na kilkudziesięciu portalach, wraz z wirtualną wizytą. Na tej stronie internetowej podany jest konkretny przykład - jeśli cena nieruchomości wynosi 250 000 zł, to w tradycyjnym biurze prowizja biura wynosi 6 250 zł do 11 250 zł, zaś w tym nowym " internetowym biurze " to tylko 1799 zł do 2498 zł !

Czy tradycyjne biura będą lawino zamykane ? 

Sądzę, że kilka biur tradycyjnych pozostanie - wszak nigdy wszystkich nie było stać na brylant w krawacie, czy szmaragd w pierścionku.

Każdy wybiera stosownie do swoich potrzeb i możliwości. Z wielu tysięcy pośredników z licencją zawodową, pozostaną nieliczni pobierający kwotowe wynagrodzenie także niezależne od ceny sprzedaży, także wykonujący opisy nieruchomości i rozkłady pomieszczeń, dobre zdjęcia, i umiejący skompletować odpowiednią dokumentację do sprzedaży.

I mimo, że być może nie pokażą nieruchomości na kilkudziesięciu portalach z wirtualną wizytą, będą posiadać mistrzowski pas w sztuce negocjacji, i to coś, czego biuro wirtualne mieć nie może. Coś, za co nieliczni, lecz świadomi tego waloru klienci chętnie zapłacą cenę nawet wielokrotnie wyższą niż 1799 zł.

Urszula Czyż - Wysokińska
pośrednik nie tani, lecz optymalny

lic. zaw. nr 1751 

ula.czyz77@gmail.com